28-30.09.2021, konferencja online, Instytut Oceanologii PAN, Sopot

-
Organizatorzy: dr Grzegorz Soszka, dr Krzysztof Teisseyre i dr Andrzej Kruszewicz zapraszają na konferencję "Polski wkład w naukę o oceanie i morską edukację przyrodniczą. Konferencja w ramach Dekady Oceanu ONZ".
Szczegółowe informacje o konferencji.
09-11.06.2021, Instytut Oceanologii

- W dniach 09-11 czerwca 2021 r. w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Hydromikrobiologiczna. Współorganizatorami Konferencji są cztery instytucje naukowe Trójmiasta: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Instytut Oceanologii PAN w Sopocie, Morski Instytut Rybacki PIB w Gdyni oraz Komitet Badań Morza Polskiej Akademii Nauk.
Tytuł przewodni konferencji to: „Mikroorganizmy wodne - zagrożenia i nadzieje”. Proponowana tematyka konferencji obejmuje takie zagadnienia jak:
- Bioróżnorodność i znaczenie ekologiczne mikroorganizmów wodnych
- Aspekty sanitarno-bakteriologiczne systemów wodnych i oczyszczalni ścieków
- Innowacyjne zastosowanie mikroorganizmów wodnych w ochronie środowiska i biotechnologii
- Genomika, metagenomika i inne techniki stosowane w hydromikrobiologii
- Mikroorganizmy w środowisku morskim
- Wirusy – good or/and bad guys?
- Mikroorganizmy patogenne i lekooporne
Bliższe informacje o konferencji, m.in. wstępny plan konferencji, informacje o zaproszonych gościach, skład Komitetu Honorowego, Naukowego oraz Komitetu Organizacyjnego, znajdują się na stroniehttp://hydromicro.pl/. Informacje aktualizowane są także na profilach społecznościowych konferencji (facebook i twitter).
8-9.04.2021

-
W dniach 8-9.04.2021 Instytut Oceanologii PAN oraz Fiński Instytut Meteorologiczny organizują „Baltic and Arctic Argo workshop”. Warsztaty są organizowane w ramach projektu Euro-Argo RISE i odbędą się online.
Pierwszy dzień będzie poświęcony ogólnej tematyce pływaków Argo. W czasie drugiego dnia będą dwie dwugodzinne sesje obejmujące tematykę Argo na Bałtyku i w Arktyce.
Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkie osoby, które są zainteresowane wykorzystaniem danych Argo lub zaangażowaniem się w działania Argo. Więcej informacji na temat warsztatów oraz szczegóły dotyczące rejestracji można znaleźć pod następującym linkiem:
https://www.euro-argo.eu/News-Meetings/Meetings/Others/Arctic-and-Baltic-users-workshop
8.04.2021
6 kwietnia 2021

- Program grantów "2020 HiFi for All - Collaborations SMRT Grant" oferował trzy nagrody za zwycięskie projekty obejmujące do 10 komórek SMRT 8M i sekwencjonowanie w systemie Sequel II lub IIe. W zespole jednego z trzech zwyciezców - Michaela Metzgera (PNRI, Stany Zjednoczone) jest Artur Burzyński (IO PAN, Polska).
Zespół ten zgromadził kolekcję morskich małży, nosicieli najbardziej rozpowszechnionej linii przeszczepialnego raka i zamierza wykorzystać sekwencjonowanie HiFi do wykrywania i fazowania wariantów somatycznych, aby zrozumieć presje selekcyjne leżące u podstaw tego groźnego i niewyjaśnionego zjawiska.Więcej informacji
marzec 2021

-
Zapraszamy młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat z Polski, Rumunii i Niemiec do wzięcia udziału w wirtualnej letniej szkole "Ocean@Home: oceany w zmieniającym się klimacie" od 12 do 23 lipca 2021 roku!
Kurs będzie odbywał się na ekranie komputera w domu (za pośrednictwem wideokonferencji) i będzie obejmował specjalne zadania offline dla studentów związane z określonymi tematami. Językiem roboczym będzie angielski, a Ocean@Home będzie bezpłatny. Termin składania wniosków: piątek 30 kwietnia 2021 r.
Więcej szczegółów na temat kursu i formularze zgłoszeniowe:https://www.geomar.de/ocean-at-home
Nasi partnerzy: Geomar Helmholtz-Zentrum für Ozeanforschung Kiel, Instytut Oceanologii PAN, Alfred Wegener Institute, Helmholtz Centre for Polar and Marine Research, Ong Mare Nostrum
22.03.2021 - Światowy Dzień Wody
-
22 marca, z okazji Światowego Dnia Wody 2021, nasz dyrektor Instytutu Oceanologii PAN, Jan Marcin Węsławski wygłosił wykład o waloryzacji wody pt. "Jak ocenia się wartość wody?". Wykład na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Limnologicznego.
Zapraszamy do odsłuchania i obejrzenia naYouTube
![]()
Rodzinie i znajomym składamy wyrazy serdecznego współczucia
|
11.03.2021, Instytut Oceanologii on-line
-
Komisja Nauk Kosmicznych przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku i Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie organizują 11 MARCA, 2021 R. Konferencję “BALTIC SEA. REFLECTION OF THE STARS”_.
Wydarzenie to wpisuje się w drugi cykl konferencji organizowanych z inicjatywy Komisji Nauk Kosmicznych, we współpracy z Bałtyckim Klastrem Morskim i Kosmicznym. Kolejne spotkania tego cyklu są kontynuacją rozpoczętej w ubiegłych latach przez środowiska nauki, przedsiębiorczości i administracji dyskusji identyfikującej problemy, potrzeby i punkty wspólne w obszarach pozornie tylko od siebie odległych: morskim i kosmicznym. Interdyscyplinarny charakter tych konferencji stworzył platformę do wymiany poglądów, przedstawienia wiedzy i przedyskutowania wyników badań i zagadnień związanych z regulacjami prawnymi, zarządzaniem i technologiami w obu tych obszarach, ich wzajemnych powiązań oraz możliwości zastosowań praktycznych. Na zbliżającej się konferencji zostaną przedstawione z różnych perspektyw możliwości, ale też ograniczenia związane z powszechnym stosowaniem technik satelitarnych.
Plan wystąpień oraz szczegóły konferencji zamieszczone są na stronieKNK2021. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
17.02.2021

-
W dniu 17 lutego profesor Jan Marcin Węsławski wraz z profesorem Pawłem Rowińskim i prof. Tomaszem Okruszko prowadził panel dyskusyjny na temat Nature Based Solution in coastal environments na Kongresie IAHR (International Association for Hydro-Environment Engineering and Research).
Strona konferencji
luty 2021
|
|
20 stycznia 2021
- Gratulujemy Kseni Pazdro, Piotrowi Kowalczukowi, Tomkowi Petelskiemu i Waldkowi Walczowskiemu uzyskania nominacji profesorskiej od Prezydenta RP!
-
Strony
in English
Inne strony
- szukaj
- Kontakt
- Telefony
- Loga Instytutu